Κοινοποίηση της Πρόσκλησης σε Αγώνα Κυπέλου Αλεξίπτωτων Πλαγιάς του δήμου Δεσκάτης

Ο Δήμος Δεσκάτης θέλοντας να αξιοποιήσει και να αναδείξει τα συγκριτικά πλεονεκτήματα του και τις ομορφιές της περιοχής, διοργανώνει από τις 1-3 Μαΐου 2015 στο όρος Καμβούνια, τον Αγώνα Κυπέλου Αλεξίπτωτων Πλαγιάς με συμμετοχή αθλητών από την Ελλάδα και τις γειτονικές χώρες.

Η τελετή λήξης του τριημέρου των αγώνων αυτών θα πραγματοποιηθεί  την Κυριακή 3 Μαΐου 2015, στις 17.00 στην πλατεία του Δημαρχείου.

Παράλληλα  την ίδια μέρα στις 13.00 θα πραγματοποιηθεί στην Πλατεία Δημαρχείου εκδήλωση γεύσεων και γαστρονομίας με τίτλο «Από τον ουρανίσκο σας στον Ουρανό της Δεσκάτης …» με παραδοσιακά τοπικά πιάτα και  κρασί.

Κοπιάστε λοιπόν  τον Μάη στη Δεσκάτη να σας φιλέψουμε.

Γεύσεις που θα σας …απογειώσουν!

Κάντε κλικ για μεγέθυνση