Επίσκεψη του Υφυπουργού παρά τω Πρωθυπουργώ κ. Τέρενς Κούικ στον Δήμαρχο Γρεβενών

Εθιμοτυπική επίσκεψη δέχθηκε σήμερα, Δευτέρα 12 Οκτωβρίου, ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γιώργος Δασταμάνης από τον Υφυπουργό παρά τω Πρωθυπουργώ κ. Τέρενς Κούικ, ο οποίος βρέθηκε στην πόλη μας ως εκπρόσωπος της κυβέρνησης με αφορμή τις εκδηλώσεις απελευθέρωσης της 13ης Οκτωβρίου.

Η συζήτηση επικεντρώθηκε κυρίως σε ζητήματα τοπικού ενδιαφέροντος και διεξήχθη σε ιδιαίτερα φιλικό κλίμα. Ο Δήμαρχος ενημέρωσε τον Υφυπουργό για καίρια ζητήματα που αφορούν την ανάπτυξη του τόπου μας μεταξύ των οποίων η ολοκλήρωση της οδού Ε65. Από τη μεριά του ο Υφυπουργός έδειξε ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης και για την τιμή του πετρελαίου θέρμανσης καλλιεργώντας ένα ευρύτερο κλίμα αγαστής συνεργασίας μεταξύ τοπικής αυτοδιοίκησης και κεντρικής εξουσίας.

Ο Δήμαρχος με την ολοκλήρωση της επίσκεψης προσέφερε στον Υφυπουργό φημισμένα τοπικά μανιταροπροϊόντα ευχόμενος καλή διαμονή στα Γρεβενά.