Σύσκεψη του Συντονιστικού Τοπικού Οργάνου του Δήμου Γρεβενών

Σύσκεψη για την φετινή αντιπυρική περίοδο πραγματοποιήθηκε από το Συντονιστικό Τοπικό Όργανο του Δήμου Γρεβενών, με θέμα: «Λήψη μέτρων πρόληψης και ετοιμότητας εν όψει της νέας αντιπυρικής περιόδου 2016».

Ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γιώργος Δασταμάνης ως συντονιστής της συζήτησης αναφέρθηκε στη σημασία της συνεργασίας και του συντονισμού όλων των εμπλεκόμενων φορέων, ώστε να ανταποκριθούν αποτελεσματικά στον τομέα ευθύνης τους και να αντιμετωπιστούν/ περιοριστούν οι υπαίθριες πυρκαγιές.

Στη συνεδρίαση παρευρέθηκαν οι Αντιδήμαρχοι Χρήστος Τριγώνης και Ζήσης Κιάκας, ο Πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Γρεβενών κ. Στέργιος Πουρνάρας, δημοτικοί σύμβουλοι,Πρόεδροι και εκπρόσωποι των Τοπικών Κοινοτήτων, της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, της Αστυνομικής Διεύθυνσης και του Στρατού, υπηρεσιακοί παράγοντες του Δήμου και της Περιφέρειας καθώς και εκπρόσωποι φορέων