ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗ ΧΩΡΟΥ ΕΠΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΗΝ Τ.Κ. ΠΥΛΩΡΩΝ ΔΗΜΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΔΙΑΚΗΡΥΤΤΕΙ ΟΤΙ :

Εκτίθεται σε πλειοδοτική, φανερή και προφορική δημοπρασία η εκμίσθωση του για την εκμίσθωση χώρου επί του Δημοτικού Ακινήτου στην πλατεία της Τοπικής Κοινότητας Πυλωρών Δήμου Γρεβενών, για την εγκατάσταση ενός νέου σταθμού σταθερής τηλεφωνίας, με ελάχιστο όριο πρώτης προσφοράς των πεντακοσίων ενενήντα (590,00) ευρώ ετησίως και για χρονικό διάστημα εννέα [9] ετών.

Η δημοπρασία θα γίνει στο Δημοτικό Κατάστημα Γρεβενών στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου, ενώπιον των μελών της Επιτροπής Διενέργειας Δημοπρασιών την 05η του μηνός Ιουνίου του έτους 2018 ημέρα Τρίτη και ώρα 10:00π.μ. έως 11:00π.μ.. Αν η δημοπρασία αποβεί άγονη θα επαναληφθεί, με τους ίδιους όρους και την ίδια Επιτροπή δημοπρασίας, ακριβώς την ίδια μέρα και ώρα της επόμενης εβδομάδας δηλαδή, την 12η του μηνός Ιουνίου του έτους 2018 ημέρα Τρίτη και ώρα 10:00 π.μ. έως 11:00 π.μ.

Για την συμμετοχή στη δημοπρασία απαιτείται επί ποινή αποκλεισμού, πριν την έναρξη της, έκαστος πλειοδότης:

1. Εγγυητική επιστολή συμμετοχής στο διαγωνισμό αναγνωρισμένης Τράπεζας ή Γραμμάτιο Σύστασης Παρακαταθηκών του Τ.Π.&Δ., ποσού πενήντα εννέα (59,00) ευρώ.

2. Βεβαίωση μη οφειλής από την Ταμειακή Υπηρεσία του Δήμου Γρεβενών( Βεβαίωση Δημοτικής Ενημερότητας), τόσο ο συμμετέχων όσο και ο εγγυητής του .

3. Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/1986, όπως αναλυτικά αναφέρεται στην παρ. 3.2.3 της διακήρυξης, τόσο ο συμμετέχων όσο και ο εγγυητής του .

4. Φωτοαντίγραφο της Αστυνομικής του Ταυτότητας, τόσο ο συμμετέχων όσο και ο εγγυητής του.

5. Πιστοποιητικό Ποινικού Μητρώου.

6. Φορολογική Ενημερότητα,τόσο ο συμμετέχων όσο και ο εγγυητής του.

7. Ασφαλιστική Ενημερότητα,τόσο ο συμμετέχων όσο και ο εγγυητής του.

Η διεξαγωγή της δημοπρασίας θα γίνει σύμφωνα με τις διατάξεις του Π.Δ. 270/81 και τους όρους της αριθμ. 76/2018 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής.

Πληροφορίες και αντίγραφα της διακήρυξης της δημοπρασίας παρέχονται από το Γραφείο Περιουσίας του Δήμου Γρεβενών, κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες(αρμόδια υπάλληλος κα Βασιλοπούλου Μαριάνα ,Τηλέφωνο 24623 50886)