Προσλήψεις στην ΔΕΚΕΓ

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗΣ υπ’ αριθμ. ΣΟΧ 1/2018
για τη σύναψη ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

Η Δημοτική Επιχείρηση Κοινωφελούς Έργου Γρεβενών (Δ.Ε.Κ.Ε.Γ.)

Ανακοινώνει

Την πρόσληψη, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, και ωρομίσθια αποζημίωση συνολικά τριών (3) ατόμων για την υλοποίηση της πράξης«Εναρμόνιση Οικογενειακής και Επαγγελματικής Ζωής» στο πλαίσιο Ευρωπαϊκού Προγράμματος της Δημοτικής Επιχείρησης Κοινωφελούς Έργου Γρεβενών (Δ.Ε.Κ.Ε.Γ.), που εδρεύει στα Γρεβενά, για το Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών (ΚΔΑΠ) Δήμου Γρεβενών και συγκεκριμένα του εξής, ανά υπηρεσία, έδρα, ειδικότητα και διάρκεια σύμβασης, αριθμού ατόμων (βλ. ΠΙΝΑΚΑ Α), με τα αντίστοιχα απαιτούμενα (τυπικά και τυχόν πρόσθετα) προσόντα (βλ. ΠΙΝΑΚΑ Β):

ΠΙΝΑΚΑΣ Α: ΘΕΣΕΙΣ ΕΠΟΧΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (ανά κωδικό θέσης)

Κωδικός

θέσης

Υπηρεσία

Έδρα υπηρεσίας

Ειδικότητα

Διάρκεια σύμβασης

Αριθμός

ατόμων

Δημοτική Επιχείρηση Κοινωφελούς Έργου Γρεβενών

(Δ.Ε.Κ.Ε.Γ.)

(Για τη στελέχωση της δομής ΚΔΑΠ Γρεβενών)

Γρεβενά

ΠΕ Νηπιαγωγών

(ωρομίσθιος)

Από την υπογραφή της σύμβασης έως

31-08-2019 με δυνατότητα ανανέωσης ή παράτασης σε περίπτωση συνέχισης του προγράμματος

Δημοτική Επιχείρηση Κοινωφελούς Έργου Γρεβενών

(Δ.Ε.Κ.Ε.Γ.)

(Για τη στελέχωση της δομής ΚΔΑΠ Γρεβενών)

Γρεβενά

ΠΕ Δασκάλων

(ωρομίσθιος)

Από την υπογραφή της σύμβασης έως

ΠΙΝΑΚΑΣ Β: ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ (ανά κωδικό θέσης)

Κωδικός θέσης

Τίτλος σπουδών και λοιπά απαιτούμενα (τυπικά & τυχόν πρόσθετα) προσόντα

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ:

α) Πτυχίο ή δίπλωµα Παιδαγωγικού Τµήµατος Νηπιαγωγών ή Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία ή Επιστηµών Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης ή Επιστηµών της Εκπαίδευσης στην Προσχολική Ηλικία ή Επιστηµών της Προσχολικής Αγωγής και του Εκπαιδευτικού Σχεδιασµού ή Παιδαγωγικού Προσχολικής Εκπαίδευσης ή Ειδικής Αγωγής µε κατευθύνσεις: α) Νηπιαγωγού είτε β) Παιδαγωγού Προσχολικής Εκπαίδευσης ΑΕΙ ή το οµώνυµο πτυχίο ή δίπλωµα Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστηµίου (Ε.Α.Π.) ΑΕΙ ή Προγραµµάτων Σπουδών Επιλογής (Π.Σ.Ε.) ΑΕΙ της ηµεδαπής ή ισότιµος τίτλος σχολών της ηµεδαπής ή αλλοδαπής, αντίστοιχης ειδικότητας.

β) Προϋπηρεσία στο φορέα στη δημιουργική απασχόληση παιδιών και νηπίων.

ΠΡΟΣΟΝΤΑ Α΄ ΕΠΙΚΟΥΡΙΑΣ

Εφόσον οι θέσεις δεν καλυφθούν από υποψηφίους με τα ανωτέρω προσόντα, τουλάχιστον πέντε (5) μήνες αποδεδειγμένη διδακτική προϋπηρεσία στο αντίστοιχο αντικείμενο σε εκπαιδευτικά ιδρύματα του δημοσίου ή ΟΤΑ ή Δημοτικές Επιχειρήσεις.

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ:

α) Πτυχίο Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης Α.Ε.Ι, ή Παιδαγωγικής Ακαδημίας της ημεδαπής ή ισότιμο και αντίστοιχο τίτλο της αλλοδαπής ή Επιστημών της Αγωγής – Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου της Κύπρου. Για τα πτυχία της Κύπρου πριν την πλήρη ένταξη της Κυπριακής Δημοκρατίας στην Ευρωπαϊκή Ένωση (1-5-2004) δεν απαιτείται αντιστοιχία, ενώ για τα πτυχία, τα οποία έχουν χρόνο κτήσης μετά την ένταξη απαιτείται ισοτιμία και αντιστοιχία.

β) Προϋπηρεσία στο φορέα στη δημιουργική απασχόληση παιδιών και νηπίων.

ΠΡΟΣΟΝΤΑ Α΄ ΕΠΙΚΟΥΡΙΑΣ

Εφόσον η θέση δεν καλυφθεί από υποψήφιο με τα ανωτέρω προσόντα, τουλάχιστον πέντε (5) μήνες αποδεδειγμένη διδακτική προϋπηρεσία στο αντίστοιχο αντικείμενο σε εκπαιδευτικά ιδρύματα του δημοσίου ή ΟΤΑ ή Δημοτικές Επιχειρήσεις.

Οι υποψήφιοι των ανωτέρω ειδικοτήτων πρέπει να έχουν ηλικία 21 ετών και άνω και να μην έχουν υπερβεί το 64ο έτος.

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλλουν αίτηση γραφεία της υπηρεσίας μας στην ακόλουθη διεύθυνση: Δημοτική Επιχείρηση Κοινωφελούς Έργου Γρεβενών (Δ.Ε.Κ.Ε.Γ.) Τέρμα Κ. Ταλιαδούρη (Πρώην Κτίριο ΕΟΜΜΕΧ) Τ.Κ. 51100 –Γρεβενά, υπόψη κ. Γεωργίου Κουλουκτσή (τηλ. επικοινωνίας: 24620 83674) εντός προθεσμίας δέκα (10) ημερών, και αρχίζει από την επόμενη ημέρα της τελευταίας δημοσίευσης της παρούσας σε τοπικές εφημερίδες του Νομού Γρεβενών, ή της ανάρτησής της στο κατάστημα της υπηρεσίας μας , στα παραρτήματα αυτής και στο χώρο ανακοινώσεων του δημοτικού καταστήματος του Δήμου Γρεβενών, εφόσον η ανάρτηση είναι τυχόν μεταγενέστερη της δημοσίευσης στις εφημερίδες (§10 άρθρο 21 Ν. 2190/1994).

Από: 22/08/2018 έως 31/08/2018 .