Δήμος Γρεβενών: Δωρεάν rapid test από τον ΕΟΔΥ στην Κεντρική Πλατεία Αιμιλιανού τη Μεγάλη Δευτέρα 26 Απριλίου

Ο Εθνικός Οργανισμός Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) σε συνεργασία με τον Δήμο Γρεβενών, θα πραγματοποιήσει δωρεάν δειγματοληπτικό έλεγχο ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου (rapid test) στην Κεντρική Πλατεία Αιμιλιανού των Γρεβενών, τη Μεγάλη Δευτέρα 26 Απριλίου 2021 από τις 10 το πρωί έως τις 2 το μεσημέρι.

Για την μετάβαση στον χώρο απαιτείται αποστολή μηνύματος στο 13033 με τον κωδικό 1 (μετακίνηση για λόγους υγείας) ή έγγραφη βεβαίωση με τον ίδιο κωδικό ενώ απαραίτητος είναι και ο αριθμός του ΑΜΚΑ.

Υπενθυμίζεται ότι κατά τη διάρκεια της παραμονής μας στο σημείο του ελέγχου πρέπει να φοράμε σωστά τη μάσκα και να κρατάμε αυστηρά τις αναγκαίες αποστάσεις.

Από την πλευρά του ο Δήμος Γρεβενών απευθύνει κάλεσμα στους δημότες για συμμετοχή στη διαδικασία καθώς η περιοχή μας βρίσκεται δυστυχώς στο επίπεδο “Πολύ Αυξημένου Κινδύνου - Βαθύ Κόκκινο”.

Γραφείο Τύπου

Δημάρχου Γρεβενών