Δήμος Γρεβενών: Μεγάλα Έργα σε πλήρη εξέλιξη-Οδοποιία, Ύδρευση και Γεωθερμία σε πρώτο πλάνο

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται τα μεγάλα έργα του Δήμου Γρεβενών στους κλάδους οδοποιίας, ύδρευσης και γεωθερμίας, σύμφωνα με τον σχεδιασμό και προγραμματισμό της Δημοτικής Αρχής.

Πιο συγκεκριμένα, οι τρέχουσες τεχνικές εργασίες αφορούν:

1. την αποκατάσταση, συντήρηση και βελτίωση του δρόμου Σμίξη-Βασιλίτσα
  2. τη βελτίωση και επέκταση του εξωτερικού υδραγωγείου Γρεβενών για την ομαλή υδροδότηση 27 χωριών
  3. την κατασκευή του εξωτερικού δικτύου ύδρευσης των Κοινοτήτων Κηπουρείου και Πριονίων
  4. την ενεργειακή αναβάθμιση του Κλειστού Γυμναστηρίου με τη χρήση της αβαθούς γεωθερμίας

Οι σημαντικές αυτές παρεμβάσεις, συνολικού ύψους 14,3 εκατομμυρίων ευρώ, θα ανεβάσουν την ποιότητα ζωής των πολιτών με την ολοκλήρωσή τους, δίνοντας λύση σε προβλήματα της καθημερινότητας και ενισχύοντας ταυτόχρονα το αναπτυξιακό, κοινωνικό και περιβαλλοντικό πρόσημο της περιοχής των Γρεβενών.

Γραφείο Τύπου

Δημάρχου Γρεβενών