ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΠΑΡΚΟΥ ΜΕΡΑ

Το εντυπωσιακό έργο της ΑΝΑΠΛΑΣΗΣ ΠΑΡΚΟΥ ΜΕΡΑ προϋπολογισμού 1.200.000 ευρώ  που θα δώσει ένα απτό και όμορφο αποτέλεσμα και θα αρχίσει να κατασκευάζεται συντομότατα, παρουσιάστηκε στο Δήμο Γρεβενών από την εταιρεία μελετών, την Παρασκευή 16-10-2009.
Ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γιώργος Νούτσος χαρακτήρισε το έργο, που θα αλλάξει την είσοδο της πόλης, εντυπωσιακό και λειτουργικό, ένα πραγματικά έργο σταθμό στην είσοδο της πόλης, ενώ εξήρε τον ρόλο των Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου που άμβλυναν όλες τις σχετικές δυσκολίες.
Οι τεχνικές υπηρεσίες του Δήμου και η Δημοτική Επιχείρηση Υποστήριξης Πρωτοβουλιών Δήμου Γρεβενών εργάστηκαν εντατικά και συντονισμένα για να υπάρξει το βέλτιστο αποτέλεσμα, δήλωσε ο κ. Νούτσος.
Το νέο πάρκο θα περιλαμβάνει λίμνη σε δύο επίπεδα με καταρράκτη, ξύλινες γέφυρες, βραχόκηπο, αμφιθέατρο, παιδική χαρά, ποδηλατόδρομο, αναψυκτήριο παραδοσιακά δομημένο, ενώ θα υπάρχουν έντονες ανθοφυτεύσεις με ελκυστικό αισθητικό αποτέλεσμα.

ΕΙΚΟΝΕΣ