ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΝΕΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

Παραλαβή νέων οχημάτων από τον Δήμο Γρεβενών

Την παραλαβή 3 νέων οχημάτων από τους αρμόδιους υπαλλήλους του Δήμου παρακολούθησε ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γιώργος Νούτσος την Παρασκευή 16-1-2009.

Ο κ. Δήμαρχος μαζί με τους Αντιδημάρχους κ. Οδυσσέα Βλάχο, Σπύρο Μπασνά και Κώστα Σιούμπουρα είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τα τρία ολοκαίνουργια οχήματα- μια υδροφόρα, ένα αποχιονιστικό και ένα γερανοφόρο- ενώ οι τεχνικοί έκαναν αναλυτική περιγραφή και επίδειξη των δυνατοτήτων των νέων μηχανημάτων στους υπαλλήλους του Δήμου.

Ο Δήμαρχος Γρεβενών τόνισε στις δηλώσεις του πως τα νέα οχήματα που απέκτησε ο Δήμος Γρεβενών θα αποτελέσουν χρησιμότατα εργαλεία για τον αγώνα που καθημερινά καταβάλλει ο Δήμος για τη βελτίωση της ποιότητας της ζωής του πολίτη.
Πρόσθεσε δε πως ο Δήμος Γρεβενών συντονισμένα σχεδιάζει και την παραλαβή και άλλων μηχανημάτων που θα δώσουν επιπλέον δυνατότητες στις δημοτικές υπηρεσίες.
Χαρακτηριστικά οχημάτων

1. Εκχιονιστικό

Mercedes Benz Unimog U20
Κυβισμός 4250 cc