Συνεδρίαση -- 22η 2015 -- Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 65 & 67 του Ν. 3852/2010 Φ.Ε.Κ. 87/Α/2010, να προσέλθετε στην 22η τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Γρεβενών, που θα γίνει στις 6 Οκτωβρίου 2015 ημέρα Τρίτη και ώρα 19:00 στο Δημαρχείο (αίθουσα συνεδριάσεων Δημοτικού Συμβουλίου), με θέματα ημερήσιας διάταξης:

Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών

1. Εισηγητής: Δασταμάνης Γεώργιος Δήμαρχος Γρεβενών

Θέμα 1ο

1. Έγκριση και καθορισμός του τρόπου εκτέλεσης του έργου: “Βελτίωση – Συντήρηση δικτύου ηλεκτροφωτισμού Δήμου Γρεβενών έτους 2016”

2. Πληροφορίες: Σαΐτη Σοφία

Θέμα 2ο

1. Έγκριση 3ου ΑΠΕ εκτέλεσης του έργου: “Έργα και εργασίες διευθέτησης και περιβαλλοντικής αναβάθμισης του χειμάρρου Γρεβενίτη από τη γέφυρα Γάτου έως τη γέφυρα Χατζή”

2. Πληροφορίες: Γεωργιάδου Δέσποινα – Καραγιάννης Νικόλαος

Θέμα 3ο

1. Καθορισμός οριογραμμής ρέματος “ΒΑΕΝΙ” πλησίον με την ιδιοκτησία της κας Μαγδαληνής Λάγκα στην Τ.Κ. Δοτσικού Δήμου Γρεβενών

2. Πληροφορίες: Φωτόπουλος Ευθύμιος

Θέμα 4ο

1. Έκτακτη κάρπωση από την υλοτομία της ζώνης κατάληψης του ΜΥΗΕ Ζιάκα του Δημοτικού Δάσους Ζιάκα Δημοτικής Ενότητας Θ. Ζιάκα

2. Πληροφορίες: Καραγιάννης Νικόλαος (Δασολόγος)

3. Εισηγητής: Τσακστάρας Αθανάσιος Αντιδήμαρχος Αγροτικής & Κτηνοτροφικής Ανάπτυξης και Οικονομίας

Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών

Εισηγητής: Αδάμος Ματθαίος Αντιδήμαρχος Οικονομικών και Διοικητικών Υπηρεσιών

Θέμα 5ο

1. Καθορισμός του τρόπου εκτέλεσης του προμήθειας “Αποχιονισμός του δημοτικού οδικού δικτύου και των Τοπικών Κοινοτήτων του Δήμου Γρεβενών χειμερινής περιόδου 2015-2016”

2. Πληροφορίες: Δημητρίου Ιωάννης

Θέμα 6ο

1. Έγκριση μελέτης, δαπάνης και καθορισμός του τρόπου διενέργειας του διαγωνισμού “Προμήθεια αλατιού χειμερινής περιόδου 2015-2016”

2. Πληροφορίες: Δασκάλου Ειρήνη