To συλλυπητήριο μήνυμα του Δημάρχου Γρεβενών Γιώργου Δασταμάνη για την απώλεια του πρώην Αντιδημάρχου Απόστολου Τζιουβάρα

«Εκφράζω τα πιο θερμά και ειλικρινή μου συλλυπητήρια στην οικογένεια του καλού μου φίλου και συνεργάτη Απόστολου Τζιουβάρα, ο οποίος έφυγε από τη ζωή τόσο αιφνίδια και αναπάντεχα, βυθίζοντας στη θλίψη όλους όσοι τον γνώριζαν.

Υπήρξε άξιο στέλεχος της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, υπηρετώντας με συνέπεια και ευθύνη τον Δήμο Γρεβενών από τη θέση του Δημοτικού Συμβούλου, του Αντιπροέδρου της ΑΝΔΗΓ και του Αντιδημάρχου Κοινωνικής Μέριμνας, την περίοδο 2014-2019.

Ο Απόστολος ξεχώριζε για το ήθος του και την εργατικότητά του. Ήταν ένας άνθρωπος ακέραιος και ειλικρινής. Ένα πρόσωπο, αγαπητό στην τοπική κοινωνία των Γρεβενών, που θα μας λείψει ιδιαίτερα.

Καλό Παράδεισο, φίλε».

Γιώργος Δασταμάνης