Φίλιππος: Τα εκχιονιστικά του Δήμου Γρεβενών "σαρώνουν" το οδικό δίκτυο – Πυρετώδεις εργασίες αποχιονισμού σε όλο το εύρος του μεγαλύτερου σε έκταση Δήμου της χώρας (Βίντεο+Φωτογραφίες)

Στις επάλξεις βρίσκονται όλα τα εκχιονιστικά του Δήμου Γρεβενών, επιχειρώντας απέναντι στις πυκνές και έντονες χιονοπτώσεις που σημειώνονται από τα ξημερώματα της Τρίτης στις ορεινές και ημιορεινές μας κοινότητες. Οι εργασίες αποχιονισμού και ρίψης αλατιού είναι πυρετώδεις και θα συνεχιστούν με αμείωτο ρυθμό προκειμένου το οδικό δίκτυο του μεγαλύτερου σε έκταση Δήμου της χώρας να παραμείνει ανοιχτό και ασφαλές. Η Πολιτική Προστασία του Δήμου Γρεβενών καλεί τους φίλους οδηγούς να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί και πάντα εφοδιασμένοι με τις απαραίτητες αντιολισθητικές αλυσίδες.

Το link του βίντεο

Γραφείο Τύπου