Δήμος Γρεβενών: Όταν χιονίζει ΔΕΝ ξεχνάμε – Αντιολισθητικές αλυσίδες, χαμηλές ταχύτητες, φώτα πορείας

Η Πολιτική Προστασία του Δήμου Γρεβενών συμβουλεύει δημότες και επισκέπτες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί στις μετακινήσεις τους τις επόμενες ώρες λόγω των πρόσκαιρων αλλά έντονων χιονοπτώσεων που ανακοίνωσε η ΕΜΥ με έκτακτο δελτίο.

Ειδικότερα, οι αντιολισθητικές αλυσίδες, οι χαμηλές ταχύτητες και τα φώτα πορείας αποτελούν μερικούς από τους βασικούς κανόνες που ο κάθε οδηγός οφείλει να τηρεί και να εφαρμόζει πιστά κατά τη διάρκεια συνθηκών χιονοπτώσεων και παγετού.

Περισσότερες χρηστικές πληροφορίες μπορείτε να βρείτε σχετικά στην ιστοσελίδα του Δήμου Γρεβενών (www.dimosgrevenon.gr) και πιο συγκεκριμένα ΕΔΩ αλλά και ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου

Δημάρχου Γρεβενών