Γνωρίστε τα άγρια μανιτάρια των Γρεβενών με ένα…κλικ! – Το βιβλιαράκι τσέπης του Δήμου Γρεβενών τώρα και ηλεκτρονικά

Στο πλαίσιο της τουριστικής προβολής του τόπου μας, ο Δήμος Γρεβενών προχώρησε στην ηλεκτρονική ανάρτηση του ενημερωτικού οδηγού “Γρεβενά: H πόλη των μανιταριών”, σε μορφή PDF, προβάλλοντας χρήσιμες πληροφορίες και κατατοπιστικές συμβουλές για την μανιταροφιλία και την μανιταρογνωσία.

Πλαισιωμένο από εμπεριστατωμένα κείμενα, πολύχρωμες φωτογραφίες και επεξηγηματικούς χάρτες, το ξεχωριστό αυτό βιβλιαράκι τσέπης, είναι διαθέσιμο στην επίσημη ιστοσελίδα του Δήμου Γρεβενών (www.dimosgrevenon.gr), κάνοντας κλικ ΕΔΩ, αποτελώντας ένα μοναδικό εργαλείο πληροφόρησης για κάθε επισκέπτη που θέλει να μάθει - άμεσα και απλά - για τα περίφημα αυτοφυή μανιτάρια της περιοχής μας.

Γραφείο Τύπου

Δημάρχου Γρεβενών