Δήμος Γρεβενών: Εκδηλώσεις εορτασμού Αγίου Κοσμά του Αιτωλού (Φωτογραφίες)

Με ιδιαίτερη λαμπρότητα και κάθε επισημότητα πραγματοποιήθηκαν το διήμερο 23 και 24 Αυγούστου 2022, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Σισανίου & Σιατίστης κ.κ. Αθανασίου, οι θρησκευτικές εκδηλώσεις για τον εορτασμό του Αγίου Κοσμά του Αιτωλού στην κοινότητα Αγίου Κοσμά του Δήμου Γρεβενών.

Οι λατρευτικές τελετές κορυφώθηκαν το πρωί της Τετάρτης με την Λιτάνευση της Ιεράς Εικόνας και του Σταυρού του Αγίου, παρουσία του Γενικού Γραμματέα του Δήμου Γρηγόρη Φαρμάκη, των Αντιδημάρχων Χρήστου ΤριγώνηΝίκου Τσικούρα και του Προέδρου της Τοπικής Κοινότητας Γιώργου Τζιαμπίρη.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Περιφερειάρχης Γιώργος Κασαπίδης, ο Περιφερειακός Διευθυντής της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Σωτήρης Κορέλας, ο Διοικητής της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Γρεβενών Αντώνης Καλαϊδόπουλος καθώς και εκπρόσωπος του στρατού.

Γραφείο Τύπου

Δημάρχου Γρεβενών