Δήμος Γρεβενών: Στη Θεία Λειτουργία της Βάλια Κάλντα ο Δήμαρχος Γιώργος Δασταμάνης (Βίντεο+Φωτογραφίες)

Με αφορμή τη σημερινή «Ημέρα προστασίας του φυσικού περιβάλλοντος», όπως έχει καθιερωθεί από το Οικουμενικό Πατριαρχείο, τελέστηκε το πρωί της Πέμπτης 1 Σεπτεμβρίου 2022, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Γρεβενών κ.κ.Δαβίδ, η ετήσια Θεία Λειτουργία στη Βάλια Κάλντα, παρουσία -μεταξύ άλλων- του Δημάρχου Γρεβενών Γιώργου Δασταμάνη, του Αντιδημάρχου Τεχνικών Έργων Χρήστου Τριγώνη και του Προέδρου της Κοινότητας Περιβολίου Ιωάννη Ντόντου.

Μετά τον αγιασμό της πρωτομηνιάς για την αρχή του Εκκλησιαστικού Έτους, ο Σεβασμιώτατος καθαγίασε τον μεγάλο ξύλινο Σταυρό που κοσμεί την είσοδο του Εθνικού Δρυμού της Πίνδου, ο οποίος αποτελεί μία ευγενική δωρεά του συνδημότη μας Αδάμου Ράσσιου και της Κοιν.Σ.Επ. “Γεωθαύματα Ελλάς”.

Το link του βίντεο

Γραφείο Τύπου