600.000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΑΣΕΙΣ ΠΑΡΚΩΝ ΚΑΙ ΠΛΑΤΕΙΩΝ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Δήμος Γρεβενών:
600.000 ευρώ για αναπλάσεις πάρκων και πλατειών στην πόλη των Γρεβενών

Το Πάρκο Κισλά στην πόλη των Γρεβενών, στο οποίο βρίσκεται σε πλήρη εξέλιξη έργο ανάπλασης, επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γιώργος Νούτσος την Πέμπτη 29-4-2010, μαζί με τον Αντιδήμαρχο Τεχνικών Υπηρεσιών κ. Σπύρο Μπασνά και στελέχη των Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου.

Το συνολικό έργο και οι παρεμβάσεις αναπλάσεων για όλα τα πάρκα και τις πλατείες της πόλης των Γρεβενών, προϋπολογισμού 600.000 ευρώ, με εξασφαλισμένες πιστώσεις, δρομολογείται γρήγορα. Πριν από λίγο καιρό ο Δήμαρχος Γρεβενών είχε επισκεφθεί τις Εργατικές Κατοικίες, διαπιστώνοντας το σημαντικό έργο που επιτελείται.
Για το πάρκο του Κισλά προβλέπεται μεγάλη παιδική χαρά, αναπαλαίωση και φωτισμός του παλιού αντλιοστασίου, καλαίσθητη φύτευση και ανάπλαση του όλου χώρου.