ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΜΥΓΔΑΛΙΩΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Οι μαθητές του Διθέσιου Δημοτικού Σχολείου Αμυγδαλιών Γρεβενών μαζί με τον Διευθυντή του Σχολείου κ. Αργύρη Καραλιόλιο, τους διδάσκοντες, τον διευθυντή της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Γρεβενών κ. Γιώργο Φιλιόπουλο και τον Πρόεδρο του Τ.Δ. Αμυγδαλιών κ. Παναγιώτη Καραλιόλιο επισκέφθηκαν το Δήμο Γρεβενών το πρωί της Τετάρτης 11-2-2009.
Τους μαθητές υποδέχτηκε ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Γιώργος Νούτσος στο γραφείο του, ενώ μαζί με τον Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου Γρεβενών κ. Ιωάννη Χάτσιο άκουσαν σε συνεδρία στην αίθουσα του Δ.Σ Γρεβενών τα αιτήματα των μαθητών, τις απόψεις τους και τον οραματισμό τους για τον τόπο τους.
Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στα γραφεία και τις υπηρεσίες του Δήμου Γρεβενών, παίρνοντας σαν αναμνηστικό αφίσες του Δήμου με τις φυσικές ομορφιές της περιοχής μας.