Συνάντηση του Δημάρχου Γρεβενών με τον νέο Γενικό Περιφερειακό Αστυνομικό Διευθυντή Δυτ. Μακεδονίας

Με τον νέο  Γενικό Αστυνομικό Διευθυντή Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας, Ταξίαρχο κ. Σπανούδη Κων/νο, ο οποίος έλκει τη καταγωγή του από την Ποντινή Γρεβενών, συναντήθηκε στο  γραφείο του την Τρίτη 2/4/2024 ο Δήμαρχος Γρεβενών κ. Κυριάκος Ταταρίδης, στο πλαίσιο θεσμικής εθιμοτυπικής συνάντησης.

Μετά την ανταλλαγή ευχών, εκατέρωθεν, για καλή θητεία στα νέα καθήκοντα, ο νέος Διευθυντής αναφέρθηκε σε θέματα δημόσιας τάξης και ασφάλειας που αφορούν γενικότερα στην Περιφέρεια και ειδικότερα στον Δήμο Γρεβενών.

Ο Δήμαρχος από την πλευρά του δήλωσε την πρόθεση του Δήμου να συνδράμει με κάθε τρόπο και να συνεργαστεί σε κάθε επίπεδο με την Ελληνική Αστυνομία προκειμένου να επιτευχθεί ο μέγιστος βαθμός προστασίας του Γρεβενιώτη Δημότη και να εξασφαλισθεί καλύτερη ποιότητα στην καθημερινότητα όλων.

Τον Γενικό Αστυνομικό Διευθυντή Δυτικής Μακεδονίας συνόδευε η Υπασπίστρια, Αστυνόμος Β’ κα Παπαδοπούλου Μάρθα.